Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 4 września odbyło się w naszej szkole uroczyste i wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego. Wyjątkowe, bo było to pierwsze rozpoczęcie roku bez pani Dyrektor Śp Marii Szkarłat.

Po mszy świętej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor Anna Szkarłat-Koszałka przywitała młodzież, rodziców i nauczycieli. Uczniowie klas pierwszych zostali przywitani brawami.

Wszystkim uczniom życzyła, aby ciekawość świata i pasja prowadziły ich przez cały rok szkolny.

Do uczniów klas pierwszych skierowała szczególne życzenia, aby szkoła stała się miejscem, w którym będą mogli rozwijać wszystkie swoje talenty, odnosić małe i wielkie sukcesy, zawierać przyjaźnie na całe życie i tworzyć piękne wspomnienia.

Uczniom klas ostatnich, którzy w tym roku szkolnym będą zdawać maturę i końcowe egzaminy zawodowe życzyła siły i wytrwałości, aby ich determinacja przekształciła trudności w możliwości. Na koniec wystąpienia pani Dyrektor skierowała słowa wdzięczności i uznania dla całej kadry pedagogicznej – dla nauczycieli, którzy wkładają serce w edukację naszych uczniów. Życzyła im, aby mimo trudności i wyzwań nie tracili wiary w znaczenie ich pracy. By zdrowie, niegasnący entuzjazm towarzyszyły im przez cały rok szkolny.

W czasie uroczystości wspominano postać, życie i dorobek zmarłej niedawno pani Dyrektor Marii Szkarłat, która tworzyła szkołę i nieprzerwanie przez ponad 20 lat prowadziła ją z sukcesem z całym zespołem. Przejmująco zabrzmiały wtedy słowa ks. Jana Twardowskiego „Można odejść na zawsze by stale być blisko”. W dalszej kolejności wicedyrektor pan Robert Sajdak przedstawił nowym uczniom zespół dyrektorów, szkolnych pedagogów i psychologa a przede wszystkim nowych wychowawców. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do swoich klas.

Rok szkolny 2023/2024 uznajemy za oficjalnie rozpoczęty!  Niech będzie dobry, spokojny, pełen inspiracji, motywacji i pełen wspólnych sukcesów!