Święto Komisji Edukacji Narodowej

16 października 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystej akademii spotkali się uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga i Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Artur Krzak oraz przedstawiciel Firmy Budowlanej MUNIAK – Ireneusz Tomera.

Dyrektor szkoły  Anna Szkarłat – Koszałka podziękowała zebranym nauczycielom  za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie młodzieży, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Ten dzień był też  okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły kwiatów, przyznania nagród Dyrektora  dla wyróżniających się w pracy nauczycieli i dla  pracowników administracji i obsługi.  Nagrodę ufundowaną przez Firmę Budowlaną Muniak  otrzymał również uczeń klasy 4 Technikum Budowlanego – Dawid Wydra  za zajęcie 7 miejsca w mistrzostwach Europy  EUROSKILLS 2023 w kategorii – układanie podłóg  oraz uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie plastycznym „Namalować słowa Księdza Profesora”: Emilia Sadkiewicz z klasy 2TTR pierwsze miejsce, Oliwia Kwarciak klasa 1TMF drugie miejsce, Karol Majka klasa 5TB trzecie iejsce.

Młodzi artyści  wyrazili swoje podziękowanie nauczycielom za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili postać nauczyciela. Piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. To był piękny dzień.