Sukces na X Jubileuszowej Edycji Olimpiady ZUSowej „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W dniu 18 kwietnia 2024 roku odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa X edycja Olimpiady ZUSowej „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Tego dnia centrala ZUS stała się areną dla intelektualnych zmagań najlepszych z najlepszych w dziedzinie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Spotkanie zgromadziło uczniów kształcących się m.in. w zawodach technika ekonomisty i technika rachunkowości, którzy wykazali się nie tylko głęboką wiedzą, ale i umiejętnością jej praktycznego stosowania .
Wśród finalistów znaleźli się Marta Surdziel, Natalia Kuchta oraz Piotr Paruch. Ich sukces to nie tylko prestiżowe tytuły, ale także konkretne korzyści edukacyjne. Udział w Olimpiadzie ZUSowej gwarantuje zwolnienie z egzaminu zawodowego w części pisemnej z kwalifikacji EKA.04 i EKA.05, co jest niezwykłą szansą na przyspieszenie drogi edukacyjnej każdego z uczestników.
Dodatkowo, finaliści otrzymali indeksy na wybrane uczelnie, co otwiera przed nimi drzwi do dalszego rozwoju akademickiego i zawodowego w wybranych dziedzinach. Takie osiągnięcie jest dowodem na to, że zaangażowanie i ciężka praca przynoszą wymierne korzyści.
Opiekunem naszych specjalistów była pani Jolanta Libura.
Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się Olimpiada – z udziałem ponad 36 tysięcy uczniów z całej Polski – świadczy o rosnącej świadomości młodych ludzi na temat znaczenia ubezpieczeń społecznych oraz ich wpływu na życie ekonomiczne każdego obywatela.
Zachęcamy do śledzenia dalszych sukcesów naszych zdolnych finalistów oraz do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach Olimpiady ZUSowej.