Początek roku szkolnego w Turcji

W dniach 01-08.09.2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Turcji, która uważana jest za jeden z najpiękniejszych krajów basenu Morza Śródziemnego .

Swoją przygodę rozpoczęli jednak już w Bułgarii. Tam zwiedzili Nesebyr. To nadmorskie miasto , którego historia sięga czasów starożytnych, zachwyciło wszystkich swoimi zabytkami architektonicznymi. Klimat tego miejsca sprawił, że młodzież udała się w dalszą podróż w poszukiwaniu kolejnych pięknych miejsc. A gdzie ich szukać jak nie w Turcji!? Każdy kolejny dzień pobytu w Republice Turcji sprawiał, że kraj ten, choć tak różny od Polski, stawał się coraz bardziej bliski. Pobyt na plaży i kąpiel w morzu były czasem odpoczynku po intensywnym zwiedzaniu. Stambuł, Zatoka Złotego Rogu, dzielnica Taxim, Wzgórze Camlica, Edirne to tylko niektóre miejsca na trasie naszej wycieczki.  Chętnie tam jeszcze kiedyś wrócimy, a tymczasem „na podbój” Turcji udała się kolejna grupa.