Spotkanie autorskie z Mariolą Lorek – absolwentką i pisarką, która wróciła do swojej szkoły

W ostatnim czasie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej miał zaszczyt gościć wyjątkową osobę. Mariola Lorek, absolwentka szkoły, której mury opuściła z tytułem technika reklamy, odwiedziła swoją dawną placówkę edukacyjną, aby podzielić się swoją pasją i doświadczeniem w dziedzinie literatury.

Mariola Lorek to autorka dwóch książek, które zdobyły serca czytelników: „Nie mogę cię (nie)kochać” – część pierwsza i druga. Tworzy również pod pseudonimem Czarodziejka 2604. Jej twórczość wyróżnia się autentycznością i umiejętnością wniknięcia w najgłębsze zakamarki ludzkich uczuć.

Spotkanie autorskie odbyło się w przytulnej atmosferze, gdzie obecni byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szkoły. Mariola z entuzjazmem opowiadała o swojej drodze do zostania pisarką oraz o tym, jak nauka w ZSOiZ pomogła jej odkryć i rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania. Z wielką otwartością dzieliła się swoim doświadczeniem, pokazując, że marzenia o pisarstwie można zrealizować, podążając za swoją pasją.

Uczniowie mieli okazję zadawać pytania dotyczące procesu twórczego, inspiracji oraz trudności, jakie napotyka się na drodze literackiej kariery. Spotkanie stało się cenną lekcją nie tylko o literaturze, ale także o determinacji, samorealizacji i dążeniu do osiągnięcia własnych celów.

Dziękujemy  za owocne i inspirujące spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Jesteśmy przekonani, że odwiedziny tak zdolnej absolwentki są najlepszym dowodem na to, jak ważne są marzenia i ciężka praca na drodze do sukcesu. Życzymy Pani Marioli kolejnych literackich osiągnięć i z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy jej powieści.