„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

We wtorek 23 stycznia uczniowie klas technikum i szkoły branżowej uczestniczyli w zajęciach pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Jest to akcja edukacyjna mająca na celu pokazanie czym jest nielegalny hazard, jakie są jego konsekwencje, m.in. prawne czy finansowe. Młodzież mogła również usłyszeć o negatywnych skutkach uzależnień wynikających z uprawiania hazardu. Została poruszona także kwestia gier internetowych, w których coraz częściej pojawiają się elementy hazardowe prowadzące do uzależnienia, szczególnie wśród młodzieży.
Cennymi informacjami na ten temat podzielili się z uczniami panowie Jarosław Suflita i Mirosław Trzópek– pracownicy Urzędu Skarbowego w Limanowej za co serdecznie dziękujemy!
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej realizowanej przez Krajową Administrację Skarbową pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.