Ogólnopolski finał XII edycji Olimpiady „Buduj z pasją”

W miniony weekend odbył się w Górze Kalwarii ogólnopolski finał XII edycji Olimpiady „Buduj z pasją”. Spośród drużyn z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach okręgowych, Tomasz Rusnarczyk oraz Franciszek Pająk, uczniowie Technikum Budowlanego z limanowskiego „Tischnera” zdobyli 8 miejsce uzyskując tytuł finalisty. W olimpiadzie startowało 61 drużyn z całej Polski.

Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zawodach budowlanych w szczególności suchej zabudowy i tynkowania oraz wiedzą teoretyczną z zakresu budownictwa.

Tomek z Frankiem zdobyli również nagrodę specjalną za wykonanie najlepszego tynku dekoracyjnego Decoverni – Concrete imitującego beton architektoniczny.

Finaliści otrzymali nagrody, dyplomy oraz zaświadczenia zwalniające ich z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Olimpiada trwająca 3 dni zakończyła się uroczystym finałem na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku, gdzie uczestnicy mogli podziwiać pokaz grup historycznych, salwy bronią palną oraz walki rycerskie.

Olimpiadę „Buduj z Pasją” organizuje Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej. Sponsorzy generalni Olimpiady to Rigips, Isover, Weber grupa Saint-Gobain, partnerami takie firmy jak Makita, Blue Dolphin, Kubala, Lange Łukaszczuk, Decoverni, Siniat. Do olimpiady uczniów przygotowali Paweł Marek oraz Seweryn Szewczyk.


Wspierają nas: