Na turystycznym szlaku

”Lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy” – mówi chińskie przysłowie, a potwierdzają tę myśl uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w wycieczce do Włoch, Francji i Monako. Punktem docelowym był jedyny w swoim rodzaju Lemon Festival w Menton.

W pierwszym dniu po krótkim pobycie w Padwie i nawiedzeniu Bazyliki św. Antoniego uczniowie udali się nad największe włoskie jezioro – Garda i spacerowali po urokliwym miasteczku Sirmione. W Weronie, mieście słynnych kochanków Romea i Julii,  odwiedzili dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, a także Palazzo del Capitano i Palazzo degli Scaligieri. Zobaczyli też  słynny amfiteatr - Arena, który jest symbolem miasta.

Następnego dnia udali się do stolicy światowej mody – Mediolanu. Wizytę w mieście rozpoczęli przy Castello Sforzesco – imponującym zamku władcy miasta Ludovica Sforzy. Kolejnym punktem  był Plac Katedralny, gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra zwana „poematem w marmurze”. Spacerując po mieście mieli okazję widzieć najsłynniejszą operę świata, czyli La Scalę i Galerią Vittorio Emanuele II – elegancki wielopiętrowy pasaż. Późnym popołudniem zawitali do San Remo słynącego z Festiwalu Piosenki Włoskiej. Spacerując po mieście odkrywali jego uroki. 

Kolejnego dnia wczesnym rankiem zawitali w leżącym na Lazurowym Wybrzeżu Monako, w najbardziej prestiżowej dzielnicy księstwa – Monte Carlo. Położona na górskim stoku  znana jest z kasyna, wielu eklektycznych budynków, wspaniałej przyrody,  pałacu panującej monarchii Grimaldich i pięknej love story hollywoodzkiej aktorki Grace Kelly i księcia RainaraIII.  Spacer po Monte Carlo był okazją do podziwiania luksusowych samochodów, jachtów, ciekawych instalacji artystycznych i miejskiego toru F1 zaliczanego do najtrudniejszych w całym Grand Prix, na którym ścigał się nasz rodak Robert Kubica. Malowniczą trasą dotarli do Menton, gdzie  uczestniczyli w Święcie Cytryny – słynnym karnawale francuskiej Riwiery. Jedną z głównych atrakcji tego święta była wystawa rzeźb zrobiona z wielu ton owoców cytrusowych. Menton mieniło się żółto – pomarańczowymi kolorami, unosił się zapach cytrusów a wąską uliczką wspaniały pokaz w paradzie dali szczudlarze, tancerze, akrobaci i muzycy. Dodatkową atrakcją na Święcie Cytryny była wystawa uroczych orchidei. Na pokazie lokalni rzemieślnicy prezentowali swoje umiejętności. Można też było skosztować regionalnych specjałów.

Zapraszamy do galerii na szkolnym Facebooku i Instagramie.


 

Wspierają nas: