Strona głównaKino z głową

Kino z głową - Wołyń

20 października 2016 (czwartek) zapraszamy na film Wołyń Wojciecha Smarzowskiego. Film o miłości w czasach wojny, w tym przypadku bratobójczej. To film o wciąż trudnej karcie historii. Zapraszamy do Kina Rialto na g. 18.

Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia na kwadrans przed projekcją w holu kina. W sprawie większych ilości biletów (pow. 10 szt) prosimy o kontakt telefoniczny.

Zwiastun filmu

 

***

Zapraszamy do współpracy kina w całym kraju, które chciałyby wziąć udział w naszym programie promującym dobre filmy pod nazwą "Kino z głową". Szczegóły współpracy ustalamy indywidualnie.

 

Free business joomla templates