2012

Pierwsze półrocze 2012 roku upłynęło pod znakiem kina. 25 stycznia zaprosiliśmy mieszkańców Poznania na film "W ciemności" opowiadający prawdziwą historię lwowskiego kanalarza ukrywającego Żydów. Miłośnicy historii najnowszej mogli obejrzeć 7 marca "Żelazną damę". 18 kwietnia zaprosiliśmy naszych widzów na familijny film "Spadkobiercy", a miesiąc później na wyśmienitą komedię Woody Allena - "O północy w Paryżu". Ostatnim filmem tego płrocza stał się zaprezentowany 16 czerwca francuski film "Nietykalni".

Za każdym razem po seansach przeprowadzano zbiórkę, gromadząc fundusze na wakacje, zwłaszcza na organizację półkolonii dla dzieci.

Półkolonie

Od 2 do 20 lipca - w trzech turnusach - trwały pólkolonie zorganizowane we współpracy z parafią św. Jana Vianney'a. Ostatni turnus został zorganizowany na prośbę rodziców, zadowolonych z przebiegu poprzednich. Program półkolonii był niezwykle bogaty, co w połączeniu z niewygorowaną ceną uczyniło to przedsięwzięcie dobrym pomysłem na wakacje w mieście. 

Na zestaw atrakcji złożyly się wycieczki (m.in. do Puszczykowa i ), wyprawa do parku linowego, uczestnictwo w zajęciach dotyczacych bezpieczeństwa w Skoda Auto Polska, piknik naukowy w w wydziale fizyki na Morasku. Był czas na wspólne pieczenie ciasteczek, seans animacji i malowania twarzy, zaglądnięcie do Radia Emaus "od kuchni", dobry film i wrotkowe szaleństwo.

Podczas ostatnich dwóch turnusów dzieciom towarzyszyli nasi zagraniczni goście z Tunezji i Chin. Przy tej okazji dzieci mogly poznać kulturę tych krajów, a także próbować podszlifować swój angielski w praktyce.

W całym przedsięwzięciu wzięło udział okolo 50 dzieci.

Zdjęcia z pólkolonii można oglądać w naszej galerii. (sukcesywnie uzupelnianej)

Wyjazd na Slowację
W dniach od 5 do 13 sierpnia 16-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w wyjeździe do słowackiej miejscowości Lietava połozonej u stóp Małej Fatry. Wśród licznych atrakcji znalazły się górskie wędrowki, wycieczka do najwięskzego parku wodnego w Europie - Tatralandii oraz zwiedzanie najpiękniejszego słowackiego zamku w Bojnicach. Miłośnicy zwiedzania europejskich miast mogli zobaczyć dwie stolice -  Wiedeń i Bratysławę. Na amatorów ludowej sztuki czekała najwięskza w Europie ruchoma drewniana szopka. W drodze powrotnej złożyliśmy wizytę w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Uczestnicy każdego dnia mieli okazję uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przez ks. Dariusza Mazura, a także po ćwiczyć swój angielski rozmawiając z naszym gościem z Kirgistanu - Gulziną, która któregoś wieczoru barwnie opowiedziała nam o kulturze tego egzotycznego dla nas kraju. Zaprosiła nas także do odwiedzin. Cóż... może kiedyś...

Nieco zdjęć zamieściliśmy w galerii. (sukcesywnie uzupelnianej)

Do Pensionatu pod Hradom w Letavie podróżowaliśmy busem wynajętym po korzystnej cenie w firmie Kombus

W październiku wspólnie z AISEC Polska gościliśmy siedmiu studentów, którzy przyjechali do nas z różnych krajów świata. Prowadzili zajęcia na poznańskich wyższych uczelniach.

29 października zaprosiliśmy mieszkańców Poznania na film: "Bitwa pod Wiedniem". Projekcja zgromadziła ponad 100 osób. Zrealizowany w kooprodukcji polsko-włoskiej film wywołał liczne dyskusje.

Również w październiku gościliśmy drugą międzynarodową grupę studentów. Przyjechało do nas 9 osób. Prowadzili oni lektoraty z języków swoich ojczystych krajów na poznańskich wyższych uczelniach. Ponownie owocnie współpracowaliśmy z AISEC Polska. 

 

Free business joomla templates