Zawody Wojewódzkie Szkolnej Ligii LA

3.10.2019 r. liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I etapie Szkolnej Ligi LA w Nowym Sączu. Wspaniały start w zawodach indywidualnych zaliczyły Marta Banach i Sylwia Franczak, które w biegu na 100 m zajęły kolejno 1 i 3 miejsce. Na 400 m bardzo dobrze pobiegła Karolina Wąchała zajmując 3 miejsce. Ania Ryz w pchnięciu kulą nie miała sobie równych wygrywając odległością 9,44 m. Alicja Banach i Marta Banach w skoku w dal zajęły kolejno 2 i 3 miejsce. Natomiast w rywalizacji Chłopców, Piotr Śmieszek wywalczył 1 miejsce w biegu na 100 m a Kamil Wilczyński „wskoczył” na 2 miejsce w skoku w dal. Dzięki rewelacyjnym startom naszych zawodników zdobyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, co dało nam prawo udziału w zawodach wojewódzkich, które odbyły się 24 października w Krakowie.

Tego dnia na stadionie Krakowskiego AWFu, nasi sportowcy zaliczyli kolejny, udany start i na duże brawa zasługują wszyscy zawodnicy. Alicja Banach ustanowiła nowy rekord szkoły w skoku w dal z odległością 4,79 m. Dziewczęta wywalczyły drużynowo 4 miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na 9 miejscu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali Powiat i naszą szkołę na arenie całego województwa.


Kadra szkolna występowała w składzie: 

Dziewczyny: Franczak Sylwia, Banach Marta, Faron Agnieszka, Pach Magdalena, Wąchała Karolina, Bukowiec Barbara, Kuras Łucja, Hojnor Marcelina, Zelek Klaudia, Banach Alicja, Tomera Marta, Ryz Anna, Słowińska Zuzanna, Duchnik Natalia, Kądziołka Aneta.

Chłopcy: Czaja Jakub, Pławecki Jakub, Śmieszek Piotr, Trela Bartłomiej, Kowalczyk Krzysztof, Jagła Patryk, Stanisz Patryk, Trzmiel Jacek, Banach Krystian, Michalik Kamil, Rosiek Wojciech, Nawalaniec Michał, Pażucha Konrad, Figura Kuba, Wojcieszak Alan.


Fotorelacja z zawodów na szkolnej stronie Facebook.

Wspierają nas: