Święto Drzewa - Akcja Sadzenia Drzew

Akcja Święto Drzewa oraz Sprzątanie Świata w powiecie limanowskim to czas wyjątkowy. Jak co roku mamy niepowtarzalną okazję docenić to, co daje nam natura.


Nasza szkoła na czele z Panią Dyrektor mgr Marią Szkarłat oraz z pomocą wielu nauczycieli od wielu lat zaangażowana jest w szeroko pojętą pomoc na rzecz ochrony przyrody. W tym roku szkolnym jednym z takich działań jest sadzenie drzewek na terenie naszego obiektu szkolnego, które odbyło się 30 października.
Akcje tego typu są wspierane przez wiele instytucji tj.: Powiatowe Centrum Ekologiczne, Powiat Limanowski, Nadleśnictwo Limanowa i Stary Sącz oraz Klub Gaja, które nie odpłatnie przekazują nam sadzonki. I w tym roku młodzież z naszej szkoły miała niepowtarzalną okazję wzbogacić walory przyrodnicze naszego lokalnego środowiska, obsadzając obiekt szkolny 20 sadzonkami tui. Młodzież wzięła również udział w bardzo ciekawej prelekcji przeprowadzonej przez Pana Piotra Ociepkę dotyczącej akcji Święta Drzewa w naszym powiecie.

W październiku również chętni i wybrani wychowankowie wraz z opiekunami zaangażowali się w akcję Sprzątania Świata, która była przeprowadzona na terenie naszego powiatu przy współpracy wyżej wymienionych instytucji. Młodzież z naszej szkoły oczyściła teren wokół obiektu szkolnego jak również wzdłuż ulicy Polnej do kamieniołomu pod Łysą Górą.

Fotorelacja z sadzenia drzewek na naszej stronie Facebook.

Wspierają nas: