Spotkanie z podróżnikiem

Pierwsze, tegoroczne spotkanie z podróżnikiem już za nami. 18 września, uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność spotkać się z Panią Joanną, która opowiedziała im o swojej podróży do Camino del Norte w Hiszpanii, wzdłuż jednego z najbardziej popularnych szlaków w Europie, zwanym Drogą świętego Jakuba.


Charakterystyczne żółte strzałki, żółte muszelki na słupach, noce w albergach i bagietki z kiełbasą. Do tego 24 dni na przejście całego szlaku, co daje 30-40 km do przebycia w ciągu dnia. Deszcz i słońce, modlitwa, oraz zapierające dech w piersi widoki. A główny cel, to oczywiście katedra w Santiago de Compostela. To tylko kilka faktów z pięknej przygody, jaką zaprezentowała pani Joanna. Wytrwałość pielgrzyma, jaką trzeba wykazać się na tym popularnym szlaku, przypomina nam tylko o tym, że jak się czegoś naprawdę pragnie, i wiara mocno przepełnia serce, to można osiągnąć każdy wyznaczony cel.

Dziękujemy bardzo Pani Asi, za przypomnienie nam tej wciąż niedocenianej formy turystyki, jaką jest turystyka pielgrzymkowa. I do zobaczenia kiedyś tam, na szlaku.

A naszym uczniom życzymy dużo wiary i siły w dążeniu do wyznaczonych celów, tu i teraz, nim przyjdą kolejne wakacje i nowe szlaki do zdobycia.

Fotorelacja ze spotkania dostępna na szkolnej stronie Facebook.

Wspierają nas: