Przyrzeczenie Strzelców

W minioną środę obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie. To wielkie historyczne wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz polskich świąt patriotycznych a jego rocznice stały się świetną okazją do pogłębionej refleksji nad naszą Ojczyzną.

Świętowanie w Tymbarku tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta ‒ z intencji Wójta , Rady Gminy, Związku Strzeleckiego „ Strzelec „ Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku i Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tymbarku ‒ za Ojczyznę i o błogosławieństwo Boże dla Strażaków i ich rodziny, w której to uczestniczyli mieszkańcy Gminy Tymbark , przedstawiciele władz samorządowych oraz liczna grupa dzieci i młodzieży.
    Po zakończonej wspólnej modlitwie, zgromadzeni w Kościele Parafialnym w Tymbarku udali się, w uroczystym pochodzie, przy akompaniamencie Tymbarskiego Tonu, na płytę rynku, tam odśpiewano hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego.
    Następnie głos zabrał Gospodarz Gminy – Wójt Paweł Ptaszek, który podkreślił jak ważny jest dialog społeczny oraz poczucie naszej odpowiedzialności za losy Ojczyzny. Głos zabrał także Pan Jan Puchała ‒ Starosta Limanowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Jeż.
    Uroczystość uświetniły wspólne występy dzieci z Przedszkoli Samorządowego oraz Parafialnego.
   W trakcie trwania uroczystości młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku będąca uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej, klas wojskowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz innych placówek oświatowych powiatu limanowskiego, złożyła uroczyste przyrzeczenie strzeleckie na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tymbarku.
Po głównych uroczystościach nastąpiło uhonorowanie medalami uczestników biegu „Tymbarskie Pagórki 2017”, zorganizowanego po raz drugi w Tymbarku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wspierają nas: