Politechnika Krakowska nagrodziła najzdolniejszych uczniów w 30. małopolskiej olimpiadzie budowlanej

Uczniowie z ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej Krzysztof Zelek i Jacek Trela okazali się najlepsi w jubileuszowej, 30. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w południowej Polsce.

Uczniowie z ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej Krzysztof Zelek i Jacek Trela okazali się najlepsi w jubileuszowej, 30. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w południowej Polsce.

12 finalistów olimpiady nagrodzili 27 marca na Politechnice Krakowskiej rektor uczelni prof. Jan Kazior i dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr hab. inż. Andrzej Szarata.

Politechnika od ponad 20 lat patronuje okręgowemu etapowi zmagań młodych budowlańców, a finaliści i laureaci stopnia centralnego olimpiady przyjmowani są na kierunek budownictwo na PK bez postępowania kwalifikacyjnego.

- Patrząc na wasze osiągnięcia możemy być spokojni o zrównoważony rozwój naszych miast i regionów, bo młodzi, zdolni pasjonaci nowoczesnego budownictwa i projektowania są w całej Małopolsce. Biorąc udział w olimpiadzie stawiacie na osobisty rozwój, ponadprzeciętnie rozszerzacie swoją wiedzę i umiejętności. To na pewno zaprocentuje w waszej zawodowej przyszłości - podkreślił podczas uroczystości rektor PK prof. Jan Kazior.

Rywalizację budowlanych olimpijczyków w południowej Polsce wygrał Krzysztof Zelek przed Jackiem Trelą, obaj uczą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Na 3. miejscu znalazła się kolejna reprezentantka Limanowej - Natalia Czamara z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego, a na 4. - Andrzej Dutkiewicz z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.

W rankingu szkół najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej przed Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie oraz Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach. Najlepsi budowlani olimpijczycy z Małopolski otrzymali dziś cenne nagrody (m.in. laptopy, tablety, sprzęt turystyczny, specjalistyczne książki) ufundowane przez rektora PK prof. Jana Kaziora, dziekanów Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Środowiska PK, a także sponsorów, m.in.: firmę Fakro, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie.

W 30. Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych wzięło udział 2795 uczniów ze 158 szkół z całej Polski. Rywalizowali najpierw w etapie szkolnym, a następnie w 12 okręgach w zawodach regionalnych, z których najlepsi zakwalifikowali się do rywalizacji centralnej. Odbędzie się ona 6-8 kwietnia w Białymstoku z udziałem 90 czołowych młodych budowlańców z całej Polski. Będzie wśród nich 12 finalistów z Małopolski, których gościła dziś Politechnika Krakowska.

Laureaci etapu okręgowego 30. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych:

1. Krzysztof Zelek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
2. Jacek Trela (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

3. Natalia Czamara (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
4. Andrzej Dutkiewicz (Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie)
5. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

6. Marcin Kowalczyk (Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem)
7. Józef Kucharczyk (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
8. Krystian Ptak (Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie)
9. Mateusz Pajor (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
10. Klaudia Tokarz (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
11. Kamil Orkisz (Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie)
12. Marek Bułat (Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach).

 Źródło: Politechnika Krakowska

 


Wspierają nas: