Nie wszyscy Olimpijczycy zdają maturę….

Choć Matura jeszcze trwa, chcemy przypomnieć sylwetki naszych Olimpijczyków, którzy w tym roku szkolnym godnie reprezentowali nasz Zespól Szkół i uzyskali rewelacyjne wyniki w finałach Olimpiad Ogólnopolskich.


W tym roku w finale Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, uczennice limanowskiego Technikum im. ks. prof. Józefa Tischnera uczące się w zawodzie Technika Ekonomisty,  wywalczyły tytuły laureatek , zajmując 2 i 3 miejsce w Polsce. Nasza tegoroczna maturzystka Karolina Lachor zajęła 3 miejsce, natomiast uczennica klasy trzeciej Karolina Pławecka zajęła miejsce 2. Liczymy na to, że w przyszłym roku przed swoją maturą uzyska jeszcze lepszy wynik.

Nadmienić również należy, że Karolina Lachor - zdobywczyni trzeciego miejsca, swoim ostatnim występem w tegorocznej olimpiadzie podkreśliła nader aktywne uczestnictwo w życiu naszej szkoły. W ciągu czterech lat nauki zdobyła tytuły laureatki i finalistki wielu olimpiad z zakresu szeroko pojętych nauk ekonomicznych. Jej zaangażowanie zostało docenione przez Kapitułę Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, która to odznaczyła naszą uczennicę medalem dla najlepszej absolwentki w roku szkolnym 2017/2018.

Również uczniowie uczący się w zawodzie Technik Budownictwa wzięli udział w XXXI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, i po raz kolejny odnieśli sukces. Ponownie niezawodny okazał się nasz tegoroczny absolwent Jacek Trela, który zajął 8 miejsce w Polsce oraz jego kolega z klasy Paweł Wojtas, który zajął miejsce 19. W przyszłym roku na podobne sukcesy liczymy wśród naszych obecnych trzecioklasistów, którzy nie odbiegali poziomem swojej wiedzy i umiejętności od starszych kolegów, ponieważ Mateusz Frączek zajął 12 miejsce, a Artur Piegza miejsce 23. Oprócz sukcesów indywidualnych, nasi uczniowie stworzyli mocną drużynę, która zajęła drugie miejsce wśród czterdziestu jeden szkół uczestniczących w finale w/w Olimpiady.

Wszyscy nasi uczniowie, którzy uzyskali tytuły laureatów bądź finalistów Olimpiad, zgodnie z obowiązującymi przepisami są zwolnieni z części pisemnej egzaminów zawodowych oraz mają zapewniony indeks na studia.

Sukcesy naszych uczniów, to sukcesy naszych nauczycieli. Sukcesy naszych nauczycieli, to sukcesy naszej szkoły. Bez nich nie byłoby nas. Dlatego też wszystkim nauczycielom, którzy od lat są szczerze i w pełni zaangażowani w długie przygotowania uczniów do wszelkiego rodzaju konkursów, niezmiernie dziękujemy. A naszym uczniom, zarówno tym, którzy zdają w tym roku maturę, jak również i tym, którzy będą z nami jeszcze kolejne lata życzymy wytrwałości w dążeniu do celów, bo CHCIEĆ ZAWSZE ZNACZY MÓC.

 

 

 

 

Wspierają nas: