Finał Maratonu Matematycznego

​Dnia 05.04.2017 roku odbył się II etap konkursu matematycznego pod nazwą „Maraton Matematyczny”. Była to druga edycja turnieju, która po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych powiatu limanowskiego.

Spośród 287 uczestników do II etapu zakwalifikowało się 23 najlepszych. Ich zadaniem było rozwiązanie 5 zadań otwartych w ciągu 90 minut. Po trudnych zmaganiach i wyłonieniu zwycięzcy, o godzinie 12:30 odbyło się uroczyste wręczenie nagród, którego dokonali Starosta Limanowski pan Jan Puchała oraz pani mgr Maria Szkarłat - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej.

Cenne nagrody rzeczowe trafiły do „Maratończyków”, którzy uplasowali się na I, II, III i IV miejscu.

Lista zwycięzców MARATONU MATEMATYCZNEGO 2017:

I miejsce: Daria Kokot  - Zespół Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej - opiekun: p. Małgorzata Sochacka

II miejsce: Joanna Kordeczka  - Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku - opiekun: p. Barbara Gawlik-Natonek

III miejsce: Marzena Włodarczyk  - Gimnazjum im. Michała Sędziwoja w Łukowicy - opiekun: p. Joanna Wilczyńska

IV miejsce: Sara Florek - Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku - opiekun: p. Barbara Gawlik-Natonek


Wszyscy uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe kubki z logo konkursu, wykonane przez uczniów Technikum Organizacji Reklamy naszego Zespołu Szkół.


Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, którzy zakwalifikowali się do II etapu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.


Organizatorami corocznego konkursu są nauczycielki matematyki z naszej szkoły:

mgr Agnieszka Dutka oraz mgr Aneta Leśniak-Święch

Wspierają nas: