Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w Tischnerze

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym pt. „Wszyscy obywatele świata mogą uratować życie”, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, Komendę Powiatową Policji w Limanowej oraz Auto Moto Klub Limanowa.


W czasie spotkania przedstawiciele KPP wygłosili prelekcję pt. „Cyberstalking – jak się bronić i gdzie szukać pomocy” (sierż. sztab. Dariusz Ciba), „Narkotyki i dopalacze oczami technika kryminalistyki” (mł. asp. Paweł Ryś) oraz „112 jeden numer, wiele możliwości” (asp. Jolanta Mól). Następnie przedstawiciel Grupy Ratowniczej R2 z Krakowa przybliżył uczestnikom spotkania szczegółowe procedury udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz zasady prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w szkoleniu, a po nim wykonali ćwiczenia praktyczne, polegające na udzieleniu pierwszej pomocy.

Na zakończenie spotkania, uczniowie biorący w nim czynny udział, otrzymali pamiątkowe dyplomy i karty pierwszej pomocy. 

Fotorelacja ze spotkania na naszym szkolnym FB.

Wspierają nas: