Dzień Przedsiębiorczości 2017: wycieczki edukacyjne

​ Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej w ramach akcji Dzień Przedsiębiorczości 2017 odwiedzili dwa przedsiębiorstwa, które są wzorem dla wielu firm w całej Polsce.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista mieli okazję odwiedzić  sądecką spółkę WIŚNIOWSKI - producenta bram garażowych, drzwi  i ogrodzeń. W programie kilkugodzinnej wizyty znalazły się m.in.:

- zapoznanie ze specyfiką branży budowlanej, - instruktaż BHP, - analiza systemów produkcji, - obserwacja przebiegu procesów produkcyjnych.

Drugą grupą uczniów byli adepci reklamy. Zgodnie ze specyfiką swojego zawodu wzięli udział w zwiedzaniu Miasteczka Multimedialnego Brainville w Nowym Sączu (MMC).

W trakcie wycieczki uczestnicy mieli okazję zapoznać się z jednym z największych podmiotów tego typu w Polsce. Program wycieczki obejmował zwiedzanie:

- studia telewizyjnego, - studia dźwiękowego, - studia druku i skanu 3D, - studia grafiki 2D i 3D, - studia telewizyjnego.

Ponadto każdy z uczniów wziął udział w szkoleniu z zakresu projektowania grafiki 3D.

Organizatorem wycieczek edukacyjnych był Robert Sajdak.

Dzień Przedsiębiorczości to inicjatywa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W jego ramach młodzi ludzie mają okazję zapoznać się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach pracy. ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera już od wielu lat bierze aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Wspierają nas: