Drzwi Otwarte u Tischnera

Tradycyjnie, jak co roku na początek wiosny, 21 marca nasza szkoła ponownie otworzyła swe drzwi, aby zdradzić tajemnice, jakie kryją się w salach lekcyjnych. Odwiedzający nas gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną naszego Zespołu Szkół, specyfiką poszczególnych kierunków kształcenia w Technikum i Szkole Branżowej oraz skorzystać z okazji, aby porozmawiać z naszymi nauczycielami i uczniami.

 

Już przekraczając mury naszych budynków uczniowie mogli poczuć niepowtarzalną atmosferę „Tischnera", jaka w tym dniu ogarnęła całą społeczność szkolną. Kto miał więcej czasu niż krótką chwilę, mógł obejrzeć niesamowity pokaz fryzur i makijażu w wykonaniu uczennic Technikum Usług Fryzjerskich, wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej realizowanej przez uczniów Technikum Organizacji Reklamy, sprawdzić swe szczęście ekonomiczne przy stoisku Technikum Ekonomicznego, poprowadzić pojazd lokomocyjny stworzony przez uczniów Technikum Logistyki, wyruszyć w 8 minut dookoła Polski z uczniami Technikum Obsługi Turystycznej i podziwiać złote puchary olimpijczyków Technikum Budowlanego. I każdy, kto się tym wędrowaniem zmęczył, mógł się posilić wspaniałymi przekąskami, proponowanymi przy stoisku prezentującym szeroką ofertę Szkoły Branżowej. Dla rozluźnienia i chwili wytchnienia uczniowie zaglądali do Foreign Language Room'u, w którym nasi językowcy zaprezentowali kreatywne metody nauczania języków obcych, jakich mieli okazję nauczyć się na wyjeździe do Oksfordu i Regensburgu w ramach unijnego programu Erasmus+.

Aby dobrze wczuć się w klimat "Tischnera", przez cały dzień nasi goście mogli słuchać, tańczyć i śpiewać razem z naszym niezawodnym szkolnym zespołem muzycznym „Tischner Band”. 

O tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszył się nasz „Dzień Otwarty” świadczyć może liczba odwiedzających, przekraczająca zawrotną ilość 650 osób.

Kto nie był niech spojrzy na naszą wstępną fotorelację z Dni Otwartych, i zastanowi się, czy nie warto zaglądnąć do nas na dłużej we wrześniu.


Wspierają nas: