„Barwa i broń” znowu w naszej Szkole.

Po przerwie wróciliśmy do tradycyjnych szkolnych spotkań z kolekcjonerami militariów. Po raz kolejny odwiedził nas Pan Mieczysław Sukiennik (Stowarzyszenie Miłośników i Kolekcjonerów Militariów „Oręż” w Limanowej ) ,Pan Janusz Jurowicz (Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułku Strzelców Podhalańskich) oraz Pan Dariusz Kołacz.

Nasi goście zaprezentowali bogaty zbiór militariów pochodzących z czasów pierwszej i drugiej wojny światowej a także broń pochodzącą z czasów współczesnych. Informacje o poszczególnych egzemplarzach przeplatane były opowieściami dotyczącymi pól bitewnych kolejnych wielkich wojen, a także opowieściami o realiach życia partyzanckiego. W spotkaniu wziął także uczeń klasy 3TOR Adrian Florek, który razem z panem Januszem Jurowiczem aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, wspólnie demonstrowali w jaki sposób posługiwano się poszczególnymi egzemplarzami broni (jak trzymać Stena, jak pepeszę, jak prawidłowo celować z Brena, jak prawidłowo zmienić lufę w MG 42 i wiele, wiele innych ).

Jak zawsze w czasie takich spotkań wszyscy chętni mogli wziąć broń do ręki, porównać wyobrażenia filmowe z rzeczywistością a przede wszystkim zadawać wszelkie możliwe pytania prawdziwym ekspertom w tej dziedzinie.

Raz jeszcze dziękujemy naszym gościom za wspaniałą, żywą lekcję historii.  Zapraszamy do galerii fotografii z tego wydarzenia i możemy oficjalnie potwierdzić, że już niebawem kolejne takie „historyczno-militarne spotkanie znów się odbędzie.


Wspierają nas: