Centrum Edukacji Lotniczej

15 listopada br. uczniowie klas pierwszych Technikum Organizacji Turystyki i Technikum Logistycznego wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

W czasie spotkania mieli okazję w pewnym stopniu uczestniczyć w czynnościach, które na co dzień wykonują pracownicy zatrudnieni w ich branżach. Mieli okazję przekonać się jak wygląda wycinek pracy na lotnisku.

Nie każdy miał możliwość lecieć samolotem, dlatego przejście przez całą „ścieżkę pasażera” okazało się być strzałem w dziesiątkę. Uczniowie m.in. przeszli odprawę, kontrolę bezpieczeństwa, dowiedzieli się czego nie wolno zabierać do samolotu. Mogli rozsiąść się w fotelach samolotowych , gdzie nauczyli się zakładać kamizelkę i maskę tlenową. Każdy uczeń miał też możliwość samodzielnie wydrukować sobie bilet.

Spacer po lotnisku okazał się również ciekawy. Tego dnia było bardzo mglisto, czyli dla Nas idealna okazja na to żeby obserwować jak lotnisko radzi sobie z opóźnieniami, odwołaniami i przekierowaniami lotów.

Mgła nie popsuła nam też zabawy na tarasie widokowym. Uczniowie dowiedzieli się dużo o ludziach i ich pracy na płycie lotniska oraz o urządzeniach i maszynach tam używanych. Widzieliśmy zarówno przyloty, jak i przygotowanie do startu i wylot samolotu. Na logistykach wrażenie zrobiło zwłaszcza wypychanie samolotu przez niewielkich rozmiarów holownik z miejsca postojowego – statki powietrzne w ten sposób opuszczają lotnisko, ponieważ nie używają biegu wstecznego.


Wspierają nas: