Barwa i Broń II Rzeczpospolitej - fotorelacja

Tradycyjnie, jak co roku, w listopadzie zorganizowane zostało spotkanie z kolekcjonerami militariów i pasjonatami historii.


Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku miło nam było spotkać się ponownie z panem Zdzisławem Krzyżostaniakiem ppor. rez. WP w barwach Korpusu Ochrony Pogranicza Szwadron w barwach 8 Pułku Ułanów z Krakowa oraz chorążym Edwardem Janura (na zdjęciach prezentuje się w stroju Marszałka Józefa Piłsudskiego). Naszą szkołę w tym dniu odwiedzili także pochodzący z Nowego Sącza kolekcjonerzy militariów z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej. 

Tematem spotkania była barwa i broń II Rzeczypospolitej a także ciekawostki militarne, dotyczące walk Polaków o niepodległość. Szczególne zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudziły prezentowane egzemplarze zabytkowej broni (Mosiny, Mausery, MP 40, Vis, Parabellum, Sturmgewehr i wiele innych). Chętni mogli przymierzyć części umundurowania polskiego kawalerzysty służącego w KOP-ie.

Była to kolejna w naszej szkole niezapomniana lekcja żywej historii. I zapewne nie ostatnia.

Fotorelacja ze spotkania na naszej stronie Facebook.

Wspierają nas: